B hepatīta vakcīna: (potēt vai nepotēt) kad potēt?

Rūpīgi uzziniet visu informāciju par B hepatīta poti un pašu B hepatītu pirms potēt to jaundzimušajam. Iespējams, tāpat arī ar citām potēm, vakcīnām.

Mums ir bijusi letāla pieredze dēļ iesaistīto mediķu paviršības un nekompetences un, iespējams, dēļ otrās B hepatīta potes (kā slimības izraisītājs)  zīdainim 30. dzīvības dienā.

Ar uzticību sekojām valsts obligātai pošu programmai. Ārsti tikai jautāja vai potēsim. Paļāvāmies tikai uz to, ka pote pret B hepatītu ir valsts obligātā pote, jo, lai atteiktos ir jāraksta iesniegums.  Skan pārbaudīti un droši, vai ne?!

Protams, skaidri nav zināms, vai par šīs traģēdijas vaininieku ir arī B hepatīta pote, bet notikumi bija sekojoši:
B hepatīta pote – zīdainis saslimst dažas dienas pēc potes, ir vīrusa simptomi – pēc dažām dienām zīdainis mirst dēļ pilnīgas aknas sabrukuma.

Šim traģiskajam notikumam ir divas daļas: 1. slimības izraisītājs; 2. medicīnas personāls nespēja kompetenti un atbildīgi rīkoties izmeklējot bērnu, lai viņam noteiktu pareizu diagnozi un ārstēšanu un saglabātu veselību un dzīvību.

Veselības sistēma neņem vērā, ka dažas dienas iepriekš zīdainis potēts un izmeklēšanā šādu faktu neiekļāva. BKUS izmeklējot tā arī nesaprata, kas par cēloni, kas par vainu. Atgādinu, ka neņēma vērā to, ka dažas dienas iepriekš potēts. Tātad, vēl ko neņēma vērā? Nezinām.

Skaidrs kā diena, katrām zālēm un katrai potei ir iespējami savi blakusefekti.

Pēc notikušā, slimnīcas direktors pārrunās teica, ka pie (it kā) tik straujas slimības progresa nav zināms vai bērnu izdotos glābt, ja norīkotu citu ārstēšanu. Liekot saprast, ka šis notikums kaut kādā veidā ir bijis īpašs.

Gribas uzsvērt, nav zināms kāpēc šis notikums bija tik straujš un īpašs – vai tur, ka apstākļi nepieļāva nekādu kļūdu un kavēšanos ar pareizu ārstēšanu un ir vajadzīga augstāka mediķu kompetence, ja grib izārstēt bērnu. Vai tur, ka slimība bija agresīvāka nekā vairums gadījumu un tā laika algoritms bija novecojis. Bet skaidrs ir viens, ka slimnīcas direktors uzsver šo notikumu atšķirīgu no citiem.

Medicīnas literatūrā rakstīts, ka jaundzimušajam imūnsistēma izstrādājas tikai pirmajos 3 mēnešos. Tautā arī iesaka šajā periodā nevest cilvēkos utml. BET potēt “var” un ja potē, tad neveic nekādu monitoringu šajā periodā.

Es neesmu mediķis un neaģitēju citus vienā vai otrā vai citā virzienā saistībā ar potēšanu. Ar šo īso rakstu vēlos tikai uzsvērt: Meklējiet informāciju, kam ir aktuālais brīdis, un tas palīdzēs izdarīt pareizo lēmumu, kad un ko potēt.

Un nepaļaujaties tikai uz to informāciju, kas pieejams internetā un to ko saka ieinteresētās puses. Ir speciālisti un, ja iespējams, konsultējieties ar viņiem (pat vairākiem). Meklējiet un galvenais iesakiet to darīt arī tiem, kas vēl to nedara (tiek, kam aktuāli)!!!

Lai izvairītos no spekulācijas, ka laicīgi nemeklējām palīdzību un tagad vainojam potes un citus, jāpiebilst sekojošais: vērsāmies pie ģimenes pediatra ar pirmajiem simptomiem, uzreiz nosūtīja uz slimnīcu (BKUS), tur izmeklēja, izrakstīja biseptolu un nosūtīja ārstēties mājās… Veselības Inspekcija ir sastādījusi 2 administratīvos pārkāpuma protokolus diviem pediatriem par, vienkārši sakot, neārstēšanu.

Konstatētie simptomi ar kuriem nekavējoties vērsāmies pie ģimenes pediatra un slimnīcas uzņemšanas nodaļā: siekalu burbulīši uz lūpām, apātiskums, šķidrāka vēdera izeja un novērotas itkā arī vēdera sāpītes, temperatūra 38,8 grādi, šūnveida raibums pa visu ķermeni jeb it kā tīklveida “zemādas asins izplūdums” pa visu ķermeni.

Advertisements

Birkas: ,

Viena atbilde to “B hepatīta vakcīna: (potēt vai nepotēt) kad potēt?”

  1. jaunietis Says:

    Esmu interesējies par potēšanu un vienmēr esmu uzskatījis, ka manam organismam un imūnai sistēmai ir divtik liels spēks pret jebkuru slimību. Vai potēt vai nepotēt bērnu!?! Man tas liekas apsurdi veikt potes jaundzimušajam, kur ne ārsti ne arī tu pats nezin, kas tajā potē ir un kādu efektu tā atstās uz tavu bērnu turklāt jaundzimušo. Un saviem bērniem, kad tādi būs, par potēšanu līdz kādiem 6 mēnešiem nemaz neapsvēršu tādus variantus!!! Un pēc pret tuberkulozi varētu potēt, bet arī ne pēc grafika, bet pārējais, ko var arī izslimot, kā mazsalas. Labāk, lai rodas dabīga imunitāte, nevis iepotē kaut kādu indi, kurai ir papildus iedarbība, par kuru nemaz nenojauš, un kura novājina imūno sistēmu!!!

    Un jā te labs raksts par potēšanas vēsturi: http://chtoproishodit.ru/blog/vakcinaciya/27.html

    te var filmiņu nostīties par potēm: http://rutube.ru/tracks/393208.html?v=fb448de7205e51619ac1814f19796be0

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: